Szerezz munkát ezekkel az okos tippekkel!
Sok mindent szem előtt kell tartanod, amikor egy állásinterjúra mész. Határozottan van rossz és helyes viselkedési mód. Az alábbi cikk tele van olyan információkkal, amelyek segítenek eldönteni, hogy felkészült vagy-e arra, hogy elmenj egy interjúra, és mindent beleadj.
Tudod, hogyan fogod megmagyarázni a munkatörténetedben lévő hiányosságokat. Vannak okok, amiért bárkinek lehetnek munkakiesései, és ez érthető. Azonban készülj fel arra, hogy az interjú során rákérdezhetnek ezekre, és legyen kész válaszod. Így nyugodtnak és felkészültnek tűnsz, és olyan választ adsz, ami miatt nem vagy ideges.
Jó, ha heti célokat tűzöl ki, amikor állást keresel. Készíts ütemtervet, és minden héten célul tűzz ki egy bizonyos mennyiségű álláskeresési tevékenységed. Ez megkönnyíti a szervezettséget, és növeli az esélyét annak, hogy több állásinterjúra menj el.
Amikor önéletrajzot írsz, ügyelj arra, hogy minden fontos elérhetőséged szerepeljen benne. Így a munkáltatók sokkal könnyebben felvehetik veled a kapcsolatot, ha szükségük van rád. A számukra fontos információk közé tartozik a teljes neved, az e-mail címed, a címed és a telefonszámod.
Miután végztél az interjúval, mindenképpen küldj egy köszönőlevelet annak a személynek, aki az interjút készítette veled. Ez nem csak kegyeskedés, hanem azt is mutatja, hogy profi módon követed az eseményeket. Ez nagyszerű első benyomást fog kelteni.
Próbáld meg nem hallgatni a sajtót, amely a szűkülő munkaerőpiacról és arról szól, hogy milyen nehéz állást találni. Ez csak arra fog törekedni, hogy elkedvetlenítsen téged. Rengeteg cég van odakint, és sokan felvesznek embereket. Bár lehet, hogy többen keresnek állást, ez egyszerűen azt jelenti, hogy javítanod kell az önéletrajzodon és az interjúkészségeden, hogy kitűnj. Gondolkodj pozitívan.
Ha valakit referenciaként akar felhasználni egy állásra, mindenképpen tájékoztasd őt. Nem szeretnéd, ha egy potenciális munkáltató felhívna valakit, aki nem számít rá. Ez növeli annak a valószínűségét, hogy olyasmit mondanak, ami káros lehet.
Ha az irodádban fülkék vannak kialakítva, légy nagyon elnéző azzal kapcsolatban, hogy az alkalmazottaid hogyan rendezik be a fülkéjüket. Ez lehetővé teszi számukra, hogy képeket tegyenek ki, és még azt is, hogy olyan berendezéssel rendelkezzenek, amelyben otthon érzik magukat.
Az interjú során nemcsak az a fontos, hogy válaszolj a kérdésekre, hanem az is, hogy tedd fel őket. Ez azt mutatja a munkáltatóknak, hogy érdekel a vállalat. Magáról a vállalatról, a pozícióról, a juttatásokról és egyéb olyan kérdésekről, amelyekről tudni szeretnél, fontos, hogy az interjún feltegyél kérdéseket.
Mindenki ideges lesz, amikor új állásra jelentkezik, de a megfelelő információk birtokában kicsit felkészültebbnek érezheted magad. Mint korábban említettük, vannak dolgok, amelyeket egy interjún kell és nem szabad tenned. Remélhetőleg ez a cikk segített megvilágítani a témát.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.